SPOLU je nás 8277 spoluobčanů

Farmářské trhy, ano či ne?

27.04.2014 21:38

Co jsou farmářské trhy? Jedná se o prodej produktů venkovského charakteru formou stánkového prodeje. Mezi jejich přednosti patří kvalita, čerstvost, pestrost potravin a produktů s možností nákupu lokálních specialit. 

Spektrum zboží se neomezuje pouze na potraviny jako ovoce, zelenina, koření, mléčné výrobky, pečivo, maso, med, houby, ale můžeme zde najít i výrobky z keramiky, dřeva, košíkářství, drobná domácí zvířata, byliny, sadby a semena, květiny, krmiva, hnojiva,... a spousty dalšího zboží od místních prvovýrobců. 

Jde především o podporu místních chovatelů, pěstitelů a výrobců nákupem sezónních potravin, které zaručují pestrost výběru zboží. Farmářské trhy bereme jako kladný trend dnešní doby, kdy opravdu kvalitní potraviny z lokální produkce přicházejí přímo za zákazníkem. 

V našem kraji chceme preferovat prodej a nákup potravin a dalšího zboží, které je produkováno v našem nejbližším okolí, potažmo v České republice. 

Stojíme o to, aby zde byly farmářské trhy? Jak často? Který den v týdnu? Váš názor nás zajímá.

Bližší informace najdete na: www.aftcr.cz
 

Diskusní téma: Farmářské trhy, ano či ne?

Není to škoda?

Aleš Bílý 17.06.2014
Nedávno jsem potkal v obchodě u regálu s jablky kdovíodkud za docela hodně peněz starého pána zpod Vyšehradu.
"Takových jsem letos odvezl do kompostárny nejmíň deset metráků!"
"To je docela škoda, ne?" reagoval jsem na jeho větu.
"No jo, jenže co jsem s nimi měl dělat?"
"Třeba prodat na trhu, ne?"
"Na jakém?" zeptal se mne a nabídl mi, abych se koncem léta zastavil a natrhal si, co unesu.
A takhle necháváme shnít naši pro nás nejpřínosnější úrodu z nejbližšího okolí a nakupujeme nezralé podtržené ovoce, které k nám jede v kamiónech přes celou Evropu a v podstatě nám nemá co dát...
Takže nějaký trh s přebývajícími výpěstky okolních sadařů a zahrádkářů by byl určitě větším přínosem pro naše zdraví a zdraví našich dětí než různé akce ve školách!