SPOLU je nás 8277 spoluobčanů

Vydařený výlet kosteleckých turistů

16.09.2014 17:53

V sobotu 6.září v 7 hodin ráno vyjížděl autobus s účastníky zájezdu, který pořádal KČT Červený Kostelec. Cílem cesty bylo naše polské partnerské město Zabokwice, kde nás již čekali naši přátelé z PTTK Zabkowice.

Po vřelém přivítání jsme všichni společně vyrazily pěkně pěšky na cestu, která nás po 5 km zavedla do vsi Zwrocona. Tam nás nejprve u tvrze a po té u tamního kostelíku seznámil náš průvodce Jurek Organisciak s historií Zwrocene, která se datuje od roku 1126. 

Dále jsme šli cestou necestou další kilometry do Szklar, kde byla naše další zastávka, na kterou jsme se všichni těšili. Ve Szklarech jsme totiž měli vyjednanou prohlídku důlní štoly Robert. Každý vyfasoval přilbu, baterku a již jsme vyrazili s důlním průvodcem do štol, které mají celkovou délku více než 120 km, takže ztratit se tam by nebylo nic příjemného. Při prohlídce jsme si mohli prohlédnout žíly niklové rudy a různé druhy polodrahokamů, které se v dole Robert těžily. 

Ze Szklár jsme se autobusem našich přátel z PTTK přepravili ke knížecímu kamenu, kde jsme si vyslechli jeho historii. Pak jsme opět pěšky došli do Sulislawic, kde pro nás bylo připraveno perfektní pohoštění, které podpořilo již tak výbornou náladu a spokojenost, jak mimo jiné vyjádřil pan Petrák ze SNK - Spoluobčané, který byl jedním z účastníků zájezdu. Následovala cesta zpět do Zabkowic, prohlídka kláštera, obnoveného městského parku, nástup do autobusu a cesta domů. 

No a příště můžete s námi jet i vy. Stačí jen sledovat skříňku KČT na autobusovém nádraží, kde se dozvíte všechno o našich akcích, které pro všechny zájemce připravujeme. 

Váš Otto Ressl

 

Diskusní téma: Vydařený výlet kosteleckých turistů

skříňka je daleko :)

Tom 16.09.2014
Kostelčtí turisté mají web i facebook a tam žádná zmínka o výletu není... Prosím aktualizovat i eletkronické zdroje, skříňka je straašně daleko :)